21 shkurt 2011

Moggi: Calciopoli i vërtetë po ndodh sivjet

Luciano Moggi i ka akuzuar arbitrat se po i ndihmojnë skuadrat milaneze, Milan dhe Inter, duke thënë se Calciopoli i vërtetë po ndodh këtë sezon.

“Kam parashikuar që në vitin 2006 se si do të jetë futbolli italian dhe kam thënë: ‘Futbolli italian do të mbetet në duart e skuadrave milaneze, të cilat do t’i ndajnë fitoret’”.

“Tash dy ekipet nga Milano po shijojnë shërbime nga arbitrat dhe kjo u tregua në ndeshjet e fundit, kur të dyja skuadrat i fituan ndeshjet me gola jo të rregullt”.

“Po të kishte fituar Juventusi im në atë mënyrë, do të ishte skandal, por tash mediat në Itali janë të heshtura për këto raste”, ka thënë ish-drejtori i Juves për Gold TV.

Sipas tij, ajo që ndodhi në vitin 2006 ishte padrejtësi dhe ai është zotuar të luftojë deri në fund për vënien e drejtësisë për ata që u dëmtuan nga skandali i vitit 2006.