28 prill 2010

Zyrtare: Andrea Agnelli president i ri i Juventusit

Andrea Agnelli është presidenti i ri i Juventusit.

Këtë lajm e bëri të ditur presidenti i Fiat Group, John Elkann në një intervistë për La Stampa.

Andrea është një person i cili vërtetë e pëlqen Juventusin dhe pse të mos bëhet president. - tha Elkann

Andrea ka një eksperiencë të vërtetë në botën sportive, ai ka punuar në Juventus edhe më parë dhe e njeh skuadrën.

"Ne tani do të vazhdojmë punën së bashku - shtoi më te John Elkan.