23 prill 2010

Arbeloa në shënjestër të Juventusit

Duke u bazuar në TMW thuhet se Juventusi është I ineresuar për mborjtësin e Real Madridit, Alvaro Arbeloa.

Kur trajneri I Liverpoolit, Rafa Benitez është afër kalimit tek Zonja e Vjetër në shënjestër hidhet edhe spanjolli I radhës Arbeloa.

Benitez dhe Arbeloa kanë marrëdhënje shumë të mira që nga koha kur mbrojtësi ishte në Liverpool, dhe kjo miqësi ndërmjet tyre mund të vazdhojë me ardhjen e tij në Juventus.

Nuk është sekret që Juventusi dëshiron që të përforcoi repartin mbrojtës duke e vënë në pah 49 golat e pranuara në këtë stinor në Serie A.

Arbeloa i’u bashkua Realit verën e kaluar.