21 prill 2010

De Ceglie ne shenjester te Milanos

Qdo dite e me shume po perfolet per nje emer te ri ne krahun e majte te mbrojtjes rossonere.

Deri tash jan folur emra te ndryshem si Bale, Fabio Aurelio, Clichy, Maldonado, Aogo si dhe Azcipilueta, mirepo emri me i ri dhe qe shume lehte mund te konkretizohet eshte supertalenti italian i Juventusit, Paolo De Ceglie.

Dje ne oret e pasdites ne Via Turati jane pare te takohen Galliani-Braida me drejtuesit Juventint Secco-Bettega.

Aty flitet qe eshte folur per nje transferim te David Trezegues ne Milan mirepo nuk eshte ai i vetmi.

Emri tjeter qe eshte perfolur eshte mbrojtesi i majte italian Paolo De Ceglie.

24 vjeqari vlen rreth 6 milion euro dhe kjo marrveshje shume lehte mund te konkretizohet.