24 prill 2010

Tre gola të shënuar kundër Asti, ndeshje miqsore.

Para se ndeshjes me Barin qe do ta zhvillojnë te dielen pasdite, Juventus mposhti skuadren Asti në një ndeshje miqsore ne Vinovo, skuadra e Zaccheronit mundi kudërshtarët e tyre 3-0, një ekip që zhvillon gara në nivele të Serie C.

Golat i shënuan, Diego dhe Del Piero në pjesën e parë, ndërsa Felipe Melo shënoj golin e tretë ne pjesën e dytë. Paraqitje të shkëlqyera shfaqen Manninger dhe Buffon. Të gjithë lojtarët luajtën 45 minuta me përjashtim të Camoranesit që luajti një orë. Caceres tregoj përmirsime të mira nga lëndimi i gjatë që kishte, Marchisio dhe Trezeguet nuk morën pjesë në këtë takim, ata patën një program tjetër.

Përgaditjeët për lojën e së Dielës kundër Barit vazhdojnë edhe me dy ditë ushtrime, të Premten Mëngjes edhe të shtunën pasdite.