28 prill 2010

Benitez i frustruar me spekulimet

Menaxheri i Liverpoolit, Rafa Benitez, ka thënë se është lodhur nga spekulimet rreth të ardhmes së tij në klub, me spekulimet të cilat vazhdimisht janë duke e lidhur atë me një kalim te Juventusi.

“Nuk më pëlqejnë spekulimet. Do të doja të shihja lajme në gazeta rreth trofeve, golave apo paraqitjeve fantastike të lojtarëve, por nuk mund të kontrolloni çdo gjë. E ardhmja ime është Atletico Madridi. Ne duhet të përqendrohemi në këtë sfidë dhe të tentojmë të fitojmë sepse kjo do të ishte mirë për klubin”, u shpreh Benitez.

Strategu spanjoll gjithashtu e quajti të rëndësishëm transferimin e Jonjo Shelveyt nga Charlton Atletic për 1.7 milionë funte. /