22 prill 2010

Del Piero: Nuk do të shkoj në MLS

Sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, ka pranuar se ai do të shkojë në Amerikë gjatë verës, por vetëm për një pushim dhe jo për t’iu bashkuar kampionatit amerikan në futboll- MLS.

Është spekuluar se pas këtij sezoni zhgënjyes të Juves, Del Piero do të mund të largohej drejt SHBA-ve, për t’u lënë vedn lojtarëve të rinj, por është vetë legjenda juventine qe mohon këto spekulime.

“Të dashur miq, për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja që i kam marrë ditëve të fundit unë ju them: ‘Po, është e vërtetë. Unë do të shkoj në SHBA….për një pushim. Por, natyrisht se do të kthehem përsëri”, shkroi Del Piero në facebook dhe faqen zyrtare të tij. /