23 prill 2010

Kaseres do të qëndrojë te Juventusi

Betega dhe Seko duket se janë takuar të mërkurën me sekretarin teknik të Barcelonës, Tsiki Begirishtajn, për të diskutuar për mbrojtësin uruguajan. Palët duket se kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e borxhit për një sezon, në fund të të cilit Juvja mund të blejë përfundimisht kartonin e lojtarit për 7 milionë euro.

Ndërkohë, mbrojtësi qëndror i Palermos, Simon Kjaer, mbetet një nga objektivat kryesorë të merkatos bardhezi edhe nëse Benitez do të marrë drejtimin e skuadrës. Çmimi i lojtarit është 12 milionë euro. Bardhezinjtë janë gati të pasurojnë ofertën e tyre me kundëroferta teknike: Palermo mund të marrë gjysmën e kartonit të Lanxafames ose një midis Ekdal dhe Xhovinkos borxh.