19 prill 2010

Ultimatum ii Juventus: “Rafa Benitez vendos shpejte”

Juventus shtrengon kohen.

Drejtuesit e klubit bardhe e zi tani kane pak shpresa per te arritur ne vendin e katert ne serine A.

Megjithate negocimet per te sjellur ne drejtimin e skuadres teknikun spanjol te Liverpulit, Rafa Benitez vazhdojne.

Ne kontakt jane presidenti Blank dhe agjenti i Rafa Benitezit, Kuillon.

Pergjigja nga tekniku i Liverpulit duhet te vije brenda javes.

Njohja e emrit te teknikut te ri do ti hap rrugen atij projekti per perforcimin e Juventusit, per sezonin e ardhshem, ku korrigjimet duhet te bene net e gjitha departamentet e skuadres.

Nese pergjigja nga Rafa Benitez nuk do te vije, Juventus do ti kthehet pistes-Prandeli.

Alegri i shkarkuar nga drejtimi i Kaljarit eshte nje tjeter alternative.

Nese nuk arrin Rafa Benitez, Juventus do te kerkoje dhe per nje drejtor te ri sportive: Secco eshte drejt largimit, ate mund ta zevendesoje Xhorxho Perinetti.

Ide te qarta jane per linjen e sulmit, reparti qe ka vuajtur me shume gjate ketij sezoni.

Me i spikaturi eshte Amauri.

Nevojitet nje tip sulmuesi qe garanton te pakten 20 gola ne sezon dhe identikiti qe zbulohet eshte boshnjaku Edin Dzeko.

Por si alternative eshte dhe sulmuesi i Sampdorias, Pazini.

Per te sjellur Dzekon ne Torino duhet investuar te pakten 30 milion euro, por dhe ne kete rast duhet fituar rivaliteti dhe konkurenca me Bajern Munih.