23 prill 2010

Juve: Torres, Xheko ose Pacini për sulmin

Juventusi po përgatit revolucionin në repartin ofensiv, ku pritet që të ndryshojë gjithçka.

Pas Trezegesë, i cili ndiqet nga Milani, në merkato do të nxirren edhe Amauri, Iakuinta dhe Xhovinko.

I vetmi që do t’i “mbijetojë” spastrimit është Del Piero.

Objektivi kryesor për përforcimin e sulmit është Fernando Torres, ndërsa si alternativa të spanjollit cilësohen Edin Xheko dhe Pacini.

Një tjetër afrim pritet të jetë Van Persi: për holandezin flitet se Juve do t’i ofrojë Arsenalit në shkëmbim Bufon dhe Melon.