26 prill 2010

Juve-Bari, përleshje dhe protesta

“Pronarë, jeni turpi i skuadrës sonë”.

Ky ka qenë teksti i një mesazhi që tifozët juventinë e kanë treguar para fillimit të ndeshjes me Barin.

Kështu, në shënjestrën e tifozëve bardhezinj është rikthyer të jetë Xhon Elkan. “Do të largoheni apo jo?”, ka qenë kori që i është dedikuar drejtuesve të skuadrës.

Fyerje për Zakeronin për shkak se ky i fundit ka qenë trajner i Torinos në të kaluarën.

Gjithashtu ka patur edhe përleshje me tifozerinë bareze.