28 prill 2010

Catania - Juventus: Asnjë lojtar i suspenduar

Për takimit kundër Catanias që do të zhvillohet të dielën, Alberto Zaccheroni nuk do të ketë asnjë lojtar të suspenduar.

Lista e lëshuar nga autoritetet e sportit tregon se asnjë lojtar i Juves nuk është i suspenduar për takimin e radhës.

Iaquinta dhe Camoranesi janë lojtarët e vetëm që kan janë ndëshkuar me karton të verdhë në takimin kundër Barit.

Por ata do të jenë në gjendje të luajnë pasi që është kartoni i dytë i verdhë për Camoranesin dhe Iaquintan, ata nuk e kanë arriturin limitin e kartonav të verdh.

Felipe Melo dhe Sissoko do të jenë në gjendje të luajnë, për dallimin me javën e kaluar që ishin të suspenduar.

Catania ka një lojtar të suspenduar për takimin kundër Juves, emri i tij është Capuano që u ndëshkua me karton të kuq në takmin kundër Livornos të Dielën e kaluar.