23 prill 2010

Benitez: Torres nuk largohet nga Liverpool

Trajneri i Liverpool, Rafael Benitez ka refuzuar sugjerimet në lidhje me transferimin e Fernando Torres drejtë Manchester Cityt.

City ishte i lidhur me një ofertë prej 60 milionë € për sulmuesin e Spanjës.

“Duhet të përsërisim shumë herë se Fernando nuk largohet dhe ai edhe tre vite në kontratë”, deklaroi reporterët.

“Si mund të thonë se ata mund të transferojnë një lojtar, i cili nuk ka shprehur dëshirën për largim ?”.

“Mendoj se duhet të blejmë një top lojtar. Duhet të sigurohemi se nuk jemi duke shpenzuar në lojtarët normalë, por nëse duhet të shpenzojmë për top lojtarë, lojtarë të rinj të dobishëm në të ardhmen e klubit, atëherë është OK”, tha Benitez.