25 prill 2010

Juventus 3-0 Bari Notat/Analize

Juventus mposhti Barin me rezultat 3-0, golat e shënuar nga Iaquinta min 53' 87' dhe Delpiero nga pika e bardh shënoji në minutën e 69'. Ashtu sic e parashikova dje Zaccheroni luajti me formacion 4-3-1-2, i vetmi dallim ishte De Ceglie në vend të Grossos. Pjesa e barë mbaroji me rezultat 0-0, ndërsa në pjesën e dytë Zaccheroni bëri një ndrrim të dyfisht, Candreva dhe Iaquinta zëvendësojnë Amaurin dhe Camoranesin (që ishte i ndëshkuar). Ndrrimi ishte shumë i sukseshëm pasi që Iaquinta shënoi dy gola ndërsa Candreva asistoi në golin e dytë për Iauqintan. Në vijim mund ti shihni notat për cdo lojtar.

Buffon 8.0: Ishte shumë stabil dhe si zakonisht bëri intervenime fenomenale, që vetëm ai din t'i bëj.
Zebina 6.5: I pakujdeshëm në një rast që detyori Buffon të intervenoj. Përgjithsi lojë stabile e tij.
Cannavaro 7.5: Cannavaro po kthehet në form. Ishte shumë stabil
Chiellini 8.0: Ashtu sikur partneri i tij në mbrojtje ishte mjaft stabil dhe bëri intervenime fenomenale, gjithashtu pati disa raste shënimi, por fati nuk ishte në anën e tij.
De Ceglie 6.0: Humbi disa duele me Alvarez, por kishte krosime të mira në anën e majt.
Poulsen 7.0: Pasime shumë të mira nga Danezi, gjitashtu i ndihmoj mbrojtjes shumë.
Camoranesi 6.5: Organizoi shumë aksione në pjesën e parë, pastaj u ndëshkua pa të drejtë.
Marchisio 8.0: E ardhmja e Juventusit, ka një teknik të përsosur ishte lojtari më aktiv në fushë.
Diego 7.5: Ishte arkitekti i cdo sulmi, penaltia u shkaktua në të.
Del Piero 7.5: Kishte disa raste shënimi por fati nuk ishte në anën e tij, Shënoi gol nga pika e bardh që vendosi fatin e takimit. Forza Alex.
Amauri 3.0: Edhe një lojë katastrofale nga Amauri, pozicionim i gabuar si gjithmon, i palëvizshëm.

Zëvendsimet

Iaquinta 8.5: Shënoi dy gola, dhe asistoji në penaltin që u shkaktua në Diegon, inkuadrimi i tij ndryshoi lojën dhe sjelli fitoren.
Candreva 7.5: Vrapoi gjatë tërë takimit dhe ishte shumë aktiv, asistoj në golin e dytë të Iaquintas.
Salihamidzic 5.0: Ishte ndryshim taktik pas lëndimit të Marchisios.