22 prill 2010

Del Piero ka mundësi të largohet

Tuttosport është dhënë shumë mbi transferimin e Del Pieros dhe e cilëson si një aspekt kyq në Juventus.

Cka do të ndodhë me Del Pieron? Është e qartë, pas përfundimit të stinorit do të jetë një revulucion në skuadër dhe do të vendoset edhe për fatin e kapitenit.

Del Piero dëshironë që të respektojë afatin e kontratës (deri më 2011), ndërsa zyrtarët së pari dëshirojnë që të dëgjojnë mendimin e trajnerit të ardhshëm.