20 prill 2010

Lajme Shkurt -

Vialli president, Carboni zevendeson Seccon

- Sipas TuttoJuve.com një Juventus i ri do të dal së shpejti ne skenë, pritet të ndryshohet gjithqka që nga Presdienti deri tek antari më i thjeshtë i staffit të trajnerit së bashku me trajnerin e ri që do të vijë. Pasi që Juve është duke llogaritur se për trajner të sezonit të ardhshëm do t'a ketë Benitezin atëherë Elkann i posazgjedhuri si President i "FIAT- Group" po mendon se kujt t'ia besoj klubin për vitet e ardhshme, sepse një gjë dihet kjo kryesi dhe ky projekt kan dështuar totalishtë.
- John Elkann si duket ka bërë një lëvizje të mençur pasi që Gianluca Vialli tani më ka pranuar të jetë President i Juves, njëri nga legjendat e gjalla të Juves (viteve të 96' kur edhe u bë Kampion i Evropës me Juven). Vialli i cili punoj, studjoj për 8 vite vetëm e vetëm t'ia arrijë qëllimit që e kishte të marr një shkollë apo përvojë se si duhet të udhëhiqet një klub, gjithqka po i përshtatet këtijë djaloshi i cili është shum i çmuar për Familjen Angelli.
- Krejt në anën tjetër si duket Juve do të bëjë edhe një lëvizje të mrekullueshme, do t'a marrë dyshen fantastike Benitez e Amedeo Carboni të cilët shkëlqyen në Valencia (gjatë kohës kur Valencia ishte në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve). Amedeo Carboni thjeshtë një ekspert për transferime, por të cilit veprimatria në klubin Liverpool i'u ishte penguar nga pozita të cilën e kishte e cila si të themi ishte pozitë vetëm sa për të thënë. Kjo do të ishte një arritje e madhe për Juven pasi që kan vendosur për një rigjenerim total me 80M bugjet, plus shitjen e disa Yjeve dhe zvogëlimin e pagave të disa futbollistëve, plus Vialli, Carboni, Benitez me staffin e tijë 'Më mirë s'ka veç lodhesh'.

Agjenti i Buffon : Gigi edhe 3 vjet me Juven

Agjenti i SuperManit Martina tregon per tuttomercatoweb se : " Gigi qendron edhe 3 vjet me Juven , ai do e rrespektoje kontraten , nuk e di se nga po dalin keto spekullime per largimin e tij , ai do jete me Juven edhe per gjate kohe ".

Briatore : Interi nuk e meriton Scudetton e 2005-2006

Flet ish Team Menager i Renault Flavio Briatore per procesin e Calciopoli 2.
Briatore : " Interit duhet ti merret menjehere ajo Scudetto , nuk e kuptoj se si ende po diskutohet per ate rast . Moggi eshte i pafajshem dhe une do i dal ne mbrojtje . Moggi ndoshta ka biseduar me ane te telefonatave po tjeret cka kane bere zi e ma zi se Moggi perfundon Flavio .

Fiorentina-Juventus me 25 Maj

Fiorentina ka konfirmuar se do te takohet me Juventusin ne nje ndeshjen miqesore me Juventusin ne Kanadë me 25 Maj.
Violasit do te shkojne ne Ameriken Veriore per pergaditje pas perfundimit te kampionatit.
Ndeshje kunder Juventusit do te zhvillohet me 25 maj (te Marten) ne stadiumin Rogers Center ne Toronto.

Juventus , Pazzini ose Dzeko per sulmin

Juventus duhet te zgjedh nje sulmues per sezonin ne e arrdhshem . Emrat me te afert me Bianconeret jane : Giampaolo Pazzini ( Samp ) dhe Edin Dzeko ( Wolfsburg ) . Dzeko kushton 30 M € dhe ka konkurent anglez per sherbimet e tij keshtu qe pista me e mundshme eshte Pazzini te cilin Juve mendon ta marre ne kete forme : De Ceglien + 22 M € .