27 prill 2010

Lajme shkurte per Juventusin

Amauri i braktisur nga te gjithe , edhe nga Lippi

Sezone per tu harruar per Juven , por kjo nuk mund te kaloje aq lehte . Po ndihen tani ato deshtime , Amauri qe para disa javesh morri dhe pasaporten Italiane nuk eshte ne planet e Lippit per boteror por edhe ne formacionin e Juves gjate sezones se ardhshme . Ai eshte i braktisur nga te gjithe , e sidomos kete e bene me te keqe edhe ajo se ne ndeshjen e fundit ne Serie A Amauri luajti nje pjese dhe nuk shenoi dhe nuk beri asgje , e ne pjes te dyte u zevendesua nga Iaquinta i cili pas disa minutash godet shtylle dhe shenon dy here.

Caceres startues ndaj Catania-s

Martin Caceres eshte rikuperuar plotesisht dhe lojtari uruguajan pritet qe te jete startues ne trasnferten e veshtire te Zonjes ne Sicili kunder Catania-s te Mihajlovic por dhe te Maxi Lopez ( i cili ka 14 paraqitje dhe 9 gola me Catanian ).