25 prill 2010

Iaquinta: Shansat për kualifikim në CL janë ende gjallë

Juventus mbetet në garë për t’u kualifikuar në Champions League, pas fitores 3-0 kundër Barit dhe Iaquinta debutoi duke shënuar dy herë në pjesën e dytë.
“Jam i lumtur për këtë fitore në kohë të vështirë”, deklaroi sulmuesi për Sky pas ndeshjes.
” Jam i lumtur për veten time, sepse isha për pesë muaj jashtë, por tani jam duke u ndjerë më mirë”.
“Ishim në formë të keqe dhe tani duhet të mendojmë për nëntë pikët e fundit “,theksoi ai.
“Duhet të përfundojmë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme dhe pastaj do të shohim”.
30-vjeçari pritet të jetë pjesë e ekipit të Marcello Lippit në Kupën e Botës.