29 prill 2010

Lajme Shkurt per Juven

Iaquinta : Ardhja e Agnellit nje lajm i shkelqyeshem

Sulmuesi flet per Juventus Channel : Iaquinta : " Dua qe te perfundoj kampionatin ne menyren me te mire te mundeshme dhe te luftoj per nje vend ne boteror .
Ardhja e A.Agnellit ne Juve eshte nje lajm shume shume i mire , jam i bindur se ai do beje shume mire sepse ka gjak bardhezi . Prezenca e tij ne Juventus eshte shume e rendesishme per te arrdhmen e skuadres " .

Agnelli : Ndjehem shume i lumtur qe do japi kontribut ne Juve


VINOVO 29 Prill - Andrea Agnelli : " Eshte nje dite teper emocionuese per mua , do japi me gjithe shpirt gjithcka cka mundem , qe te ndertoje nje Juventus teper te forte ne cdo aspekt , Juventusi eshte ne zemren time . Do mundohemi qe te freskojme cdo gje ne ekip , qe nga taktikat , struktura dhe gjithcka tjeter .

Kujtimet e faketit: Ja prapskenat e futbollit italian

Në gjyqin për “Calciopoli”-n është zbuluar edhe një material me kujtimet e Xhaçinto Faketit. Prokuroria e Napolit ka depozituar dokumentacionin e shkruar nga ish-presidenti i Interit, vetëm pak kohë përpara se të ndahej nga jeta. Aty tregohet sesi funksiononte në atë periudhë bota e futbollit italian. Mes radhëve të materialit evidentohej qartë superfuqia që ushtronte klubi i Juventusit në ato vite. Përpara vdekjes në vitin 2006, ai fliste për sistemin e jashtëligjshëm që kontrollonte futbollin elitar në Itali. Disa ditë më parë, kujtimet iu dorëzuan hetuesve nga djali i ish-drejtuesit zikaltër, Xhanfeliçe Faketi, i cili së fundmi ka dhënë edhe një dëshmi të depozituar në gjykatë nga prokurorët Narduçi dhe Kapuano. Dokumentacioni i ri u publikua gjatë seancës së të martës. Ai ka ardhur si kundërpërgjigje e telefonatave të paraqitura nga avokatët e Moxhit, ku tregohej se zyrtarët e federatës diskutonin me drejtuesit e Interit, Parmës, Kaljarit e Bolonjës rreth gjyqtarëve të ndeshjeve në Serinë A.