21 prill 2010

Juventus dhe Fiorentina hidhen pas Floccarit

Sulmuesi I Lazios, Sergio Floccari ndiqet nga afër nga skuadrat Italiane sidomos nga Juventusi dhe Fiorentina.

Duke u bazuar në TuttoJuve.com Bianconerët dhe Violat janë të interesuar për shërbimet e sulmuesit.

Mirëpo së pari skuadra e Lazios duhet të sigorojë shërbimet e Floccarit dhe më pas të shesin atë sepse ai momentalisht është lojtar I Genoas.

Floccari u transferua në Genoa nga skuadra e Atalantës gjatë verës së kaluar, mirëpo ai nuk arriti të tregoi sukses në Genoa dhe u transferu gjatë afatit kalimtar të dimrit në formë huazimi në Lazio ku arriti të shënoi 6 gola që atëherë.