24 prill 2010

Juventusi dëshiron Serbin, Filip Djuricic

Sipas mediave Holandeze bëhet e ditur se skuadra e Juventusit është interesuar për lojtarin Serb, Filip Djuricic (18).

Lojtari në fjalë momentalisht luan për skuadrën Holandeze, Heerenveen si mesfushor qendror.

Pritet që mesfushori t'i bashkohet skuadrës së Primaveras së Juventusit gjatë kësaj vere.

Filip Djuricic poashtu është ndjekur më parë edhe nga skuadra Angleze, Manchester United.

Ai debutoi për skuadrën e Heerenveen më 20 Shkurt 2010 ku edhe asistoi.

Mirëpo marëdhënjet e mira të skuadrës Angleze, Man UTD me lojtarin mund të ndikojë që lojtari të vendos për Anglezët dhe të bëhet lojtari i 4 Serb në Man UTD.