24 prill 2010

Zebina kërkohet nga Milani

Sipas mediave italiane skuadra nga qyteti i Milani, AC Milan është i intersuar për të marrë shërbimet e mbrojtësit të Juventusit, Jonathan Zebina.

Pritet që gjatë kesaj vere të largohet Francezi për shkak të disa problemeve personale me disa tifozë Ultras të Juventusit.

Arsye tjetër e largimit të Zebians pritet të jetë edhe revulucioni që do të bëhet në Juventus.

Milani ka shprehur haptas që është në kërkim të një mbrojtësi në krahun e djathtë dhe Zebina mund të jetë zgjedhja e duhur e sidomos pasi që është 32 vjeç.