21 prill 2010

Milani interesohet për Trezeguet

Sipas agjentit të David Trezeguet, interesimi i Milanit për sulmuesin francez të Juventusit është më se i vërtetë.

Të mërkurën Il Corriere dello Sport pohoi se Juventusi ishte gati për ta lënë Trezeguet të largohej drejt San Siros.

“Nëse gjithçka shkon sipas planeve të Juves ne jemi gati të ulemi në tavolinë dhe të bisedojmë. Galliani gjithmonë e ka ndjekur lojtarin, ndërsa ai i pëlqen edhe Leonardos po ashtu. Ai do të dëshironte ta kishte atë në skuadër”.

“Pse të largohet ai nga Juventusi? Këtë nuk mund ta them për momentin”, tha Antonio Caliendo.