22 prill 2010

Juventusi revulucion në sulm

Duke u bazuar në Il Corriere dello Sport, transferimet e Juventusit do të fillojnë me një revulucion të vërtetë sidomos në aspektin sulmues.

Trezeguet do të largohet bashkë me Amaurin, ndërsa Giovinco dhe Iaquinta do të vihen në listën e shitjes.

Ëndrra quhet Fernando Torres, ai mund të vijë bashkë me Benitezin, mirëpo emrat të tjerë të sulmit janë edhe Dzeko dhe Pazzini, që të dy janë të adhuruar nga Bettega.