27 prill 2010

Juventus, 16 milionë stërlina për Benitez

Momente delikate për të ardhmen e Juventusit pasi në pankinën bardhezi mund të ulet spanjolli Rafa Benitez.

Menaxheri i trajnerit të Liverpool është takuar me presidentin e Juventusit, Blanc dhe mesa duket është arritur marrëveshja për transferimin e Benitez në Torino. Edhe shtypi anglez është i bindur se Benitez do t’i japë fund aventurës në “Anfield Road” për të nisur një eksperiencë të re në Itali.

Juventus i ka ofruar 16 milionë stërlina pëe 4 sezone. Aktualisht Benitez kërkon të jetë i përqëndruar në Europa League ku Liverpool do luajë gjysmëfinalen e dytë përballë Atletico Madrid, ndërsa në fundjavë do përballet me Chelsea.