27 prill 2010

Milan dhe Juventus në ‘Pole Pozicion’ për Mexes

Mbrojtësi i Romas, Philippe Mexes është në listën e transferimeve të Milanit dhe Juventus, gjithnjë sipas les-transferts.com.

Qendër-mbrojtësi francez është në radar të disa klubeve, pas dështimit në Stadio Olimpico dhe sipas formës impresive të Juan dhe Burdissos, Mexes ka dështuar të përfshihet në formacionin startues.

Burdisso aktualisht është në huazim nga Interi dhe si duket performanca e tij do të shpjerë deri tek largimi i Mexes.

Rivalët e Serie A, Milan dhe Juventus janë në ‘pole pozicion’ për shërbimet e tij.

Lojtari është transferuar tek Giallorossët nga Auxerre më 2004 dhe këtë sezon ka bërë gjithsej 17 paraqitje, statistikë që tregon qartë se largimi i tij është afër.