20 prill 2010

Juve i ofron Benitez 80m euro për përforcime

Nëse Rafa Benitez pranon ofertën e Juventusit, ai do të ketë në dispozicion rreth 80 milionë euro për të rindërtuar ekipin gjatë kësaj vere.

Tashmë nuk është sekret se menaxheri i Liverpoolit është caku kryesor i gjigantit italian, dhe biankonerët po mundohen ta bindin spanjollin në çdo mënyrë të marrë nën drejtim ekipin.

Corriere dello Sport së fundi shkruan se Juve do t’i ofrojë atij 80 milionë euro për të blerë cilindo lojtar që dëshiron. Spekulohet se Benitez do të dëshironte të marrë me veti edhe disa yje të Liverpoolit, si Javier Mascherano, Fernando Torres dhe Dirk Kuyt.

Zonja e vjetër tashmë një kohë është duke vëzhguar edhe lojtarë të tjerë si David Silva, Florent Malouda dhe Joaquin.