30 tetor 2009

Valencia, Vila do të hidhet në merkato

Kujdes me situatën e David Vijës. Sulmuesi spanjoll është jashtëzakonisht i irrituar me klubin e tij, i cili shumë herë ka ndaluar shitjen e tij dhe është gjithnjë e më i vendosur të largohet. Duket se këtë herë Valencia nuk mund të bëjë asgjë për ta mbajtur, sepse borxhet po arrijnë nivele të çmendura, dhe Mançester Junajtid, Barcelona e Real Madrid janë të gatshëm për të shpërthyer një gjueti të vërtetë për të siguruar "el Guaje"-n. Po ashtu mësohet një lajm i mirë për skuadrat që e kërkojnë sulmuesin. Sipas "sport24.com" mësohet se David Vija tashmë është ndarë nga menaxheri i tij, Hose Luis Tamargo, i cili do të mbahet mend se verën e kaluar nuk ia doli ta transferojë në një klub të madh. Mançester Junajtid dhe Liverpuli janë kandidatët kryesorë për të rekrutuar sulmuesin e skuadrës së Valencias....