31 tetor 2009

Trezege “sheh” titullin: Është i mundur

Interi ka diçka më shumë se ne, por duke luajtur gjithnjë si të mërkurën ndaj Sampdorias, gjithçka është e mundur”. David Trezege rikthehet tek momenti pozitiv i Juventusi pas fitores ndaj Kasanos me shokë: “Që sot me Napolin, - vazhdon qendërsulmuesi francez, - do të kemi kundraprovën për vazhdimësinë tonë. E dimë që jemi të fortë, por duhet ta tregojmë gjithnjë.

Ndonjëherë modulet s’kanë aspak rëndësi, pasi rëndësi ka para së gjithash dëshira që patëm në fushë kundër Sampit”. Juvja? I detyrohem shumë, thuajse gjithçka. Është skuadra e jetës sime dhe më e rëndësishmja në Itali. Dhjetë vjet në Itali s’janë pak”.