31 tetor 2009

Ancelotti: Më pëlqejnë të gjithë sulmuesit

Në prag të takimit të sotëm në mes të Ligës Premier në mes të Chelseat dhe Boltonit, menaxheri i bluve, Carlo Ancelotti, thotë se ai është një fans i madh i kapitenit të ekipit kundërshtar, Kevin Davies,.
“Ai është një lojtar i mirë. Ai është shumë i rëndësishme për ekipin e tij, por ne kemi respekt për të dhe për Boltonin. Ne dëshirojmë të luajmë në mënyrën më të mirë pasi mendojmë se kjo ndeshje është shumë e rëndësishme”.
“Më pëlqejnë të gjithë llojet e sulmuesve. Është e rëndësishme, mendoj, për një sulmues të punojë për ekipin. Kjo është se pse dua të gjithë sulmuesit të jenë në formë dhe këtë e kërkoj prej tyre”, ka shtuar Davies.