31 tetor 2009

Juventus kërkon Behramin

Valon Behrami, njeriu i cili u largua nga Lazio për në West Ham në vitin 2008, insistoi se është i lumtur në premier ligë dhe se nuk ka menduar një rikthim në Itali.

“ Nuk dua të largohem nga West Ham.”

“ Kënaqem me punën time këtu. Ky klub më dha shumë, më herët, gjatë dhe para se të lëndohesha. Për moment jam 80 përqind i gatshëm fizikisht.”

“ Shpresoj ta fitoj besimin e trajnerit dhe të ekipit me paraqitjet e mia në fushë.”

24 vjeçari, shqiptar me pasaportë zvicerane Valon Beharmi, është pjesë e spekulimeve të një këmbimi me Juventusin, me Sebastian Giovincon në supozim për te West Ham, përderisa klubet si Milan dhe Fiorentina ishin lidhur gjithashtu me Behramin.