31 tetor 2009

Ekipa Chelseas ndaj Boltonit

Carlo Ancelotti do të ketë shumë pengesa, por me kapacitetin e lojtarëve që ka mund t'i dalë ballë Boltonit. Ashley Cole, Bosingwa, Yuri Zhirkov, John Obi Mikel, Salomon Kalu dhe Branislav Ivanovic të gjithë këta do të mungojnë në këtë ndeshje.- Startuesit e mundshëm: Cech, Ivanovich, Carvalho, Terry, Belletti, Essien, Ballack, Lampard, Cole, Anelka, Drogba.