31 tetor 2009

Drenica barazonë në Skenderaj

Drenica në Skenderaj ka pritur Kekun dhe kanë barazuar me rezultat 1-1. Drenica gjatë pjesës së parë ishte ajo e cila kishte iniciativën për të shënuar gol, ndërsa Keku ka pritur gabimet e mesfushës së Drenicës për të u vërsulur në sulm, por asnjëra skuadër nuk arritën që të shënojnë në pjesën e parë. Ndërsa pjesën e dytë përsëri Drenica e fillon me sulme duke tentur një sulm të organizuar dhe për të shënuar. Në minutën e 65 Fitim Haliti ishte ai i cili solli në epërsi Drenicën nëpërmjet njëmbëdhjet metërshit. Por vetëm një minutë më vonë Xhaferi i Kekut me një sulm të mrekullueshëm barazonë rezultatin. Gjerë në fund të ndeshjes kishte edhe disa raste shënimi por skuadrat nuk i konkretuzuan