30 tetor 2009

20 vjecarja: Ne shtrat me Maradonen para Uruguajit

Tashme qe Argjentina eshte kualifikuar per ne Boterorin 2010 pas fitores 1-0 ne Uruguaj, dalin ne siperfaqe edhe disa detaje te kohes se kaluar nga trajneri Maradona ne vendin amerikano-latin.
Ne fakt ish sulmuesi duket se nuk ka qene shume i shqetesuar per ndeshjen sepse ka kaluar nje nate te nxehte me bukuroshen 20 vjecare Natalia Rosas Muniz nje dite para ndeshjes.
“Ishte nje nate romantike me pasion”, rrefen ajo, duke shtuar se kaloi momente te paharrueshme ne shoqerine e Maradona-s ne Sheraton te Montevideos. “U takuam ne bar dhe e pyeta nese me mbante mend. Ai me kerkoi te ulesha dhe me rrefeu se ishte shume i stresuar per ndeshjen. Atehere i mora doren dhe e ngushellova. Me dha nje puthje dhe me ftoi ne dhomen e tij dhe ndodhi ajo qe ndodh ne te tilla situata mes dy njerezve te matur”, thekson Muniz.
Me tej, ajo shton se Maradona eshte nje mashkull i vertete. “Pas ndeshjes me telefonoi dhe me tha se donte qe te me takonte serish”, shtoi 20 vjecarja, e cila denoncoi edhe kercenimet e njerezve te Maradones qe nuk donin qe kjo histori te publikohej.