31 tetor 2009

Parashikim: Juventus – Napoli

Koha: E shtunë, 31 Tetor, 18:00
Vendi: Torino

Të shtunën me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet një takim midis Juventusit dhe Napolit.Kjo ndeshje pritet të ofrojë spektakël të madh.

Juventus

Zonja e Vjetër ka filluar ta shfaq formën që e kishte pasur në fillim të sezonit dhe besimi tek lojtarët është rikthyer totalisht ngase ekipi i Ciro Ferraras ka fituar gjashtë pikë nga dy ndeshjet e fundit.Juventus nuk kishte formën briliante kundër Sienas mirëpo ata i dhanë leksion të mirë Sampdorias,ndeshje e cila përfundoi me rezultat 5-1.

Ciro Ferrara shpreson të ketë rezultat pozitiv nga kjo ndeshje dhe Napoli nuk e kishte mposhtur Juventusin në Torino që nga viti 1988.

Forma e Juventus:

28 Tetor- Juventus 5:1 Sampdoria (Serie A)
25 Tetor-Juventus 1:0 Siena (Serie A)
20 Tetor-Juventus 1:0 Maccabi Haifa (Champions League)
17 Tetor- Juventus 1:1 Fiorentina (Serie A)
4 Tetor- Juventus 0-2 Palermo (Serie A)

Formacioni i mundshëm i Juventus-4-2-3-1: Buffon; Grygera, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Poulsen, Sissoko, Camoranesi, Giovinco, Diego; Amauri.

Napoli

Pas barazimit në San Paolo me Milanin,Napolit i është vënë një sfidë mjaft e vështirë kundër një ekipi pretendent për titull,siç është Juventus.

Mazzarri kishte shpresuar të udhëtojë në Torino me një fitore kundër Napolit por ata nuk kishin fat dhe ky rezultat nuk e kënaqi presidentin,Aurelio de Laurentiis por ai mendoi se skuadra e tij luajti mirë për 90 minuta.

Forma e Napolit:

28 Tetor- Napoli 2:2 Milan (Serie A)
25 Tetor- Napoli 1:0 Fiorentina (Serie A)
18 Tetor- Napoli 2:1 Bologna (Serie A)
4 Tetor- Napoli 1:2 Roma (Serie A)
27 Shtator- Napoli 2:1 Siena (Serie A)

Formacioni i mundshëm i Napolit-4-2-3-1: De Sanctis; Grava, Rinaudo, Cannavaro, Aronica; Maggio, Pazienza, Gargano; Hamsik, Lavezzi; Quagliarella.
Epilogu:

Pas barazimit kundër Milanos,Napoli do ta ketë të vështirë të fitojë edhe pse ky ekip ka shumë besim në vete.Juventus do të mendojë për ndeshjen e rradhës në Champions League dhe ky do të ishte rast i shkëlqyer për ekipin e Mazzarrit,mirëpo Zonja e Vjetër ka konfirmuar formën e saj në copëtimin e Sampdorias.