31 tetor 2009

Parashikim : Osasuna – Barcelona

Reyno de Navarra është një vend i veshtirë për të fituar për çdo ekip…
Osasuna

Vendi : Reyno de Navarra, Pamplona
Koha : E shtune, 31 Tetor, ora 20:00

Jose Antonio Camacho nuk ka asnjë lojtar të lënduar dhe nuk ka arsye të shqetësohet. Ai e di që Barcelona është një ekip shumë i madh e cila po shkel gjithqka që gjen përpara dhe për këtë arsye ai do të mundohet që ta përgatis një super formacion i cili mund ti bëj ballë sulmeve të Blaugranëve.

Formacion i mundshëm 4 – 4 – 2
11 lojtarë startues të mundshëm : Ricardo, Monreal, Josetxo, Miguel Flano, Azpilicueta, Camunas, Nekounam, Punal, Jaunfran, Aranda, Pandiani.

Osasuna
28 Tetor – Xerez 1-2 Osasuna (Copa del Rey)

25 Tetor – Racing Santander 1-1 Osasuna (La Liga)

18 Tetor – Osasuna 3-0 Atletico Madrid (La Liga)

4 Tetor – Getafe 2-1 Osasuna (La Liga)

27 Shtator – Osasuna 1-0 Sporting Gijon (La Liga)

Barcelona
Henry pas një dëmtimi tani është shëruar dhe mund të jetë gatshëm që të luaj disa minuta në këtë lojë. Xavi si qdo herë besohet se do të jetë organizator i shumë sulmeve të Barcelonës, ndërsa Andres Iniesta mund ta fillojë lojën si sulmues ne krahun e majtë për ta zëvendësuar Henry
Ai eshte çlodhur ne Copa del Rey dhe eshte plotesisht i gatshem per kete loje.

Formacioni i mundshëm 4 – 3 – 3
11 lojtarë startues të mundshëm : Valdes, Puyol, Pique, Chygrynskiy, Abidal, Keita, Xavi, Busquets, Messi, Ibrahimovic, Iniesta.

Barcelona
28 Tetor Cultural Leonesa 0-2 Barcelona (Copa del Rey)

25 Tetor Barcelona 6-1 Real Zaragoza (La Liga)

20 Tetor Barcelona 1-2 Rubin Kazan (UEFA Champions League)

17 Tetor Valencia 0-0 Barcelona (La Liga)

3 Tetor Barcelona 1-0 Almeria (La Liga)