31 tetor 2009

Guardiolla: Ndeshja kundër Osasunas e rëndësishme

Trajneri i Barcelonës Pep Guardiolla para ndeshjes me Osasunan deklaroi '' Është një ndeshje e rëndësishme, njëashtu edhe një test i vështirë para ndeshjes që kemi në Rusi. Ne jemi me një dinamizëm të lartë para kësaj ndeshjes. Ne shkojmë në një stadium shumë të vështirë, dhe ata janë në një moment të mirë. Është vështirë të i ndalësh ata, por fitorja për ne është e rëndësishme''