31 tetor 2009

Pellegrini nuk është i fundit që do të vuaj

Johan Cruyff është shprehur për të ardhmen e trajnerit të Real Madridit Manuel Pellegrini, dhe ish trajneri i Barcelonës simpatizon kilianin.
“ Ai e ka të vështirë që të përshtatet sepse ka shumë presion mbi të pasi që ka shumë lojtarë të ri.”
“ Trajneri është i mirë, por të gjithë e dinë se Real Madrid është i kontrolluar. Është e vështirë për Pellegrinin të jetë boss në zhveshtore nëse lojtarët e dijnë se komandohet nga dikush.”
“ Ky Co-ekzistim është i keq, veçanërisht kur principi është i gabuar.” deklaroi Cruyf për Sport.