31 tetor 2009

Milan, ndaj Parmës me mendjen te Reali

Milani ndeshet sonte në mbrëmje ndaj Parmës në San Siro megjithëse mendja do jetë tek ndeshja e të martës ndaj Realit për Champions.
Tekniku brazilian Leonardo ka dyshime lidhur me formacionin, duke patur parasysh edhe përballjen e mesjavës në Ligën e Kampioneve. Ose do të preferojë Ronaldionjon në një skemë 4-3-3 me brazilianin pas Patos dhe Huntelarit, ose 4-3-1-2 me Sedorfin pas dyshes Pato-Huntelar dhe me Ambrozinin në mesfushë. Parma nga ana e saj vjen me më të mirët duke dashur të përsërisë paraqitjet dinjitoze këtë fillimsezoni.

Milan-Parma (ora 20.45)

Milan (4-3-3): Dida; Odo, Kaladze, T. Silva, Antonini; Flamini, Pirlo, Sedorf; Ronaldinjo, Pato, Huntelar. ( Roma, Favali, Zambrota, Gatuzo, Ambrozini, Borrielo, Inzagi). Tr:Leonardo

Parma (5-3-2): Mirante; Zenoni, Zakardo, Panuçi, Lukareli, Paci; Xhemaili, Morrone, Galopa; Bozhinov, Paloski. (Pavarini, Kastelini, Delafiore, Budel, Lunardini, Lanzafame, Amoruso). Tr: Guidolin