31 tetor 2009

Maradona thërret Messin

Trajneri i kombëtares së Argjentinës Diego Armando Maradona ka thirrur në skuadrën e tij në ndeshjen kundër Spanjë Messin dhe Cambiason. Kjo do të jetë një ndeshje miqësor në mes dy kombëtareve gjatë muajit të ardhëshëm. Ai për këtë ndeshje ka thirrur këta futbollist: Romero, Andujar; Coloccini, Demichelis, Heinze, Pareja, Ansaldi; Jonas Gutierrez, Maxi Rodriguez, Mascherano, Gago, Cambiasso, Di Maria, Aimar; Messi, Higuain, Tevez, Aguero, Lavezzi.