31 tetor 2009

Nedved : Juventus do të fitoj një garë të madhe

Ish mesfushori i Juventusit Pavel Nedved beson se klubi i tij i vjetër do të fitoj një garë të rëndësishme këtë edicion.

Nedved u largua nga futbolli këtë verë pas tetë viteve të suksesshme në Torino. Zonja e vjetër po fillon ta tregoj vehten, dhe ‘’ stuhia çeke ‘’ mendon se Juventus është shumë i fortë.

“ E shoh Juventusin në një pozitë të mirë. E di ata janë kritikuar, por e vërteta është se ata lojtarë janë duke arritur rezultate te larta.”

“ Është ende herët për tu gjykuar pasi që jemi në fillim të sezonit, por Juventus mund të fitoj diçka këtë sezonë.” Deklaroi Nedved për Tuttosport.

Zonja e vjetër pret Napolin në Olimpico të shtunën në mbrëmje.