30 tetor 2009

Behrami i kënaqur te West Hami

Shënjestra e Juventusit, Valon Behrami, është shprehur i kënaqur te skuadra e tij West Ham United, duke thënë se nuk planifikon të kthehet në Serie A.

Kosovari me pasaportë zvicerane u transferua nga Lazio te West Ham në vitin 2008, ndërsa prej skuadrave të interesuara për të është edhe gjiganti italian, Juventus.

“Nuk dua të largohem nga West Ham. Po e shijoj punën time këtu. Kjo skuadër më ka dhënë shumë, përpara, gjatë dhe pas lëndimit gjurit”.

“Aktualisht jam 80% i kompletuar. Shpresoj ta fitoj besimin e trajnerit dhe të klubit me paraqitjet e mia në fushë”, ka thënë Behrami për Tuttomercatoweb.