31 tetor 2009

Raiffaisen Super Liga e Kosoves - Liga e Pare

Para pak minutave ka perfunduar takimi i pare Javes se 15- ndermjet Drenices dhe KEK-ut, me rezultat te barabart 1-1, Neser me fillim nga ora 13 luajn:

Trepça - Vëllaznimi
Gjilani - Liria
Hysi - Kosova (V)
Prishtina - Ferizaj
Besa - Flamurtari

- Ne Ligen e Pare te Kosoves jane zhvilluar 6 takime

Feronikeli - Trepça’89 0-3
Gjakova - Drita 2-0
Lepenci - Sharri 0-0
Besiana - Llapi 1-1
Istogu - Ulpiana 1-0
Fushë Kosova - Rahoveci 2-0

Neser Takohen

2 Korriku - Ballkani
Vullnetari i UÇK - Ramiz Sadiku