31 tetor 2009

Ekipa Manchesterit ndaj Blackburnit

Qendër mbrojtësit startues të Manchester Unitedit janë të lënduar dhe janë duke i vuajtur lëndimet e tyre përkatëse, ndërsa Gary Neville është i supsenduar. Danny Welbeck dhe Park Ji-Sung janë të dy të lënduar me lëndimet përkatëse në gju edhe pse asgjë nuk është bërë zyrtare rreth formacionit ne mund të ja japim formacionin startues së lojës së fundit në Premier Ligë.- Formacioni startues i fundit (vs Liverpool): Van der Sar, O'Shea, Vidic, Ferdinand, Evra, Giggs, Carrick, Scholes, Valencia, Rooney, Berbatov.