31 tetor 2009

Redknapp: Arsenali nuk mund ta fitojë Ligën Premier

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, e ka eliminuar Arsenalin nga gara për titullin e Ligës Premier.
Tottenhami viziton sot Arsenalin në Emirates, me të dyja ekipet që kanë pikë të barabarta në tabelë, nga 19.
“Nuk mendoj se Arsenali do ta fitojë ligën këtë sezon. Sigurisht ata kanë shanse, por Manchester United dhe Chelsea janë ekipe më të mira, megjithëse kam qenë gabim miliona herë më herët”, ka thënë Redknapp.