30 tetor 2009

Guardiola porosit Realin : Pellegrinit i duhet kohë

Edhe pse ardhmëria e trajnerit të Real Madridit Manuel Pellegrinit është ende e paqartë, tekniku i Barcelonës Pep Guardiola i ka dhënë mbështetje Kilianit.
“ Ai ka shijen e njëjtë për futboll si në Villareal, por nëse dikush mendon se titujt janë fituar në Tetor, është shumë gabim.”
“ Merr kohë, është një process. Unë i dëshiroj atij fat dhe çdo të mirë pasi që është një trajner i mrekullueshëm.” deklaroi Guardiola për Sport.