31 tetor 2009

Lëndimi i Nestas, jo serioz

Skuadra e Milanit ka njoftuar nëpërmjet webfaqes së saj se mbrojtësi Alessandro Nesta ka pësuar një lëndim të lehtë muskulor. Ai do të mungojë vetëm në ndeshjen kundër Parmas dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ligës së kampionëve kundër skuadrës së Real Madridit në stadiumin San Siro.