31 tetor 2009

Ekipa Realit ndaj Getafes

Manuele Pellegrini do t'a ketë ndeshjen vendimtare kundër Getafes, por njëherit ky trajenr ka edhe disa lojtarë të cilët vuajn nga lëndimet e tyre përkatëse. Një mosmarrveshje në mesjavë në mes të Gutit dhe Pellgerinit si duket ka bërë që mesfushori Spanjoll të mos thirret për këtë lojë, ndërsa të pa ftuar për këtë lojë janë edhe Royston Drenthe dhe Christoph Metzelder. Lojtarët të ciët vuajn nga lëndimet janë Van Nisterlooy, Ronaldo dhe Garay.- Ekipa startuese e mundshme: Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo – Xabi Alonso, Gago – Lass, Kaka, – Benzema, Higuain.