30 tetor 2009

Ekipi Milanit kundër Parmas

Alessandro Nesta është në dyshim për paraqitjen e kësaj ndeshje pas një lëndimi të lehtë dhe nuk preferohet të rrezikohet para ndeshjes me Real Madridin. Gennaro Gattuso i është rikthyer trajningut të plot edhe pa asnjë pengesë, por Abate është i suspenduar.Lojtarët e mundshëm startues: Dida; Oddo, Thiago Silva, Kaladze, Zambrotta; Ambrosini, Pirlo, Seedorf; Pato, Borriello, Ronaldinho.