31 tetor 2009

Reali nuk është i njëjtë si pa 'CR9'

Trajneri i Olympique Marseille Didier Deschamps ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk është i gjithë Reali, por ka pranuar se është një lojtar kyq për Realin.- "Unë isha i surprizuar kur real humbi nga Alcorcon me at rezultat aq të thellë, por kur i shikon lojtarët startues lehtë vrehet mungesa e Cristianos. E njëjta gjë ndodh edhe në Liverpool me Torres dhe Gerrard si dhe në Bordeaux me Chamakh dhe Gourcuff." tha Deschamps për 'AS'.